2018. november 6., kedd

BATU KÁN és VI BÉLA Nemtudom mi igaz belőle de jól hangzik

A tatárjárás IV.Béla idejében.
Batu kán jóindulattal volt Magyarország iránt, és azt javasolta IV. Bélán keresztül a testvéri magyar nemzetnek, hogy együtt törjenek rá a keresztény Európára. Cey Bert Róbert Gyula író, egyetemi tanár, kutató és aki az ősmagyar vallással is foglalkozik állítása szerint az akkori mongol küldöttség baráti szövetségesi javaslattal jött Magyarországra és tárgyalni akartak IV.Bélával a HUN testvériségre hivatkozva. Nem tudni hogy mennyire hitelesek ezek a források de az biztos hogy ez egy testvér háború volt.
Viszont van egy érdekes történet amit az interneten terjesztenek de nincsen benne a történelem könyvekben mint ahogy ezenkívül még sok minden. (Pl. A 907-es Pozsonyi csata stb.)
Egy ember hosszú éveket töltött Közép-Ázsiában, többek között Mongóliában egy rövid mondattal elintézte a mongol beszámolóját, amely így hangzott: "A mongol iskolákban a gyerekeknek azt tanítják, hogy az Aranyhorda a Magyaroktól kapott ki."
Dzsingisz Kán unokája Batu kán 1241-ben Muhinál megsemmisítette a magyar haderőt majd a betelepülő szlávok, germánok, románok megtanultak latinul, hogy pár száz évvel később magyarul beszélhessenek. Kivonulásuk a tanultak szerint: Majd egy félév múlva otthon meghalt Dzsingisz Kán, Batu kán nagyapja, így az országból viharos gyorsasággal kivonultak!”

Kivonulásuknak valós okai a következők:

1.) Igen sok harcosuk odaveszett a Magyarországi hadjárataikban.
2.) Nem tudták megsemmisíteni a magyar haderőt, erre bizonyíték az is, hogy IV. Béla röviddel a tatárjárás után, már több külföldi hadjárat élén visszafoglalta a tőle korábban kizsarolt nyugati megyéket.
3.) Közel 160 magyar várat nem sikerült bevenniük (Pl.: Fehérvár, Esztergom, Veszprém, Tihany, Győr, Pannonhalma, Moson, Sopron, Vasvár, Újhely, Zala, Léka, Pozsony, Nyitra, Komárom, Fülek, stb.)
4.) A magyarországi háborús állapotokban a mongol hadsereg élelmezése is nehézséget okozott.

Viszont Mongóliában azt is tanítják de Magyarországon nem hogy: Nogaj kán 1285-ben, az addigi legerősebb seregével, az Aranyhordával indult a Magyarok ellen (a 2. tatárjárás). A magyarok Pestnél IV. Lászlóhoz csatlakozott Kunokkal teljesen legyőzték a nagy túlerővel rendelkező mongol sereget, majd a keleti Kárpátok szorosain át kiűzte őket Torockónál pedig a Székelyek segítségével győzött.
Ezt a Mongolok "Magyarjárásnak" hívják.

Ennek az embernek volt egy másik mondata ami érdekes de ugyanakkor elég kedvesen és büszkének hangzik hogy: Ha egy mongolt megkérdezel, hogy miért van akkora országuk a népességükhöz képest, akkor a válasz a következő: Visszavárjuk a hős Magyarokat!