MONDTA EZT A BAROMSÁGOT A HÚÚÚÚ DE NAGY SZAKÉRTŐ
A GEPÁRD NÉMET ÖNJÁRÓ LÉGVÉDELMI GÉPÁGYÚ KAPCSÁN
HOGYAN LEHETNE VALAMI KORSZERŰTLEN HA 4KM-RŐL ,VAGY 4KM MAGASSÁGIG
LELŐHETŐ VELE BÁRMI AZ ÉGRŐL,VAGY KÖNNYŰPÁNCÉLOSOK ÉS BÁRMI A FÖLDÖN.
HÁT A SZÍRIAI HÁBORÚ NEM AZT MUTATTA HOGY MICSODA HATÉKONYSÁGGAL HADZNÁLTÁK A SIMA KÉZI CÉLZÁSÚ ZSU GÉPÁGYÚKAT TOYOTA PLATÓRÓL AZ UTCAI VÁROSI HARCOKBAN?
ELSZÁLL A TÁMADÓ GÉP EGY TELEPÜLÉS FELETT VAGY KÖZELEDIK FELÉ EZ MEG KIDUGJA AZ ORRÁT EGY ÉPÜLET MÖGÜL ÉS KÍMÉLETLENÜL LEVESZI AZ ÉGRŐL.
EGY VÁLLRÓL INDÍTHATÓ RAKÉTA HŐÉRZÉKELŐJE VAGY RADAR FEJE A REPÜLŐBŐL SZÓRT CSALIVAL KIJÁTSZHATÓ(KÉRDÉS HOGY VANNAK E MÁR FORMA FELISMERŐ ÖNVEZETŐ RENDSZEREK,DE HA VANNAK IS AZOK IS KIJÁTSZHATÓAK LESZNEK)
DE AHOZ NAGYON KOMOLY ELEKTRONIKAI KONTÉNER KELL A SZÁRNY ALÁ HOGY
EGY ILYEN GÉPÁGYÚ CÉLZÓRADARJÁT MEGTÉVESSZÉK,HA EGYÁLTALÁN MEG LEHET.
MIRŐL BESZÉL EZ A SZAK ÉRTŐŐŐ?
A PZA LOARA LENGYEL TERVEZÉSŰ ÖNJÁRÓ LÉGVÉDELMI ÁGYÚRÓL:
"A Loara[2] autonóm tűzvezető rendszerrel van ellátva, amely képes önállóan, vagy egy széles sávban szervezett légvédelmi rendszerben integráltan is tevékenykedni. A rendszernek két rádiólokátora van: az egyik egy háromdimenziós, fázisvezérelt felderítő radar a torony tetején, a másik pedig egy tűzvezető radar a torony elején. A felderítő radar 26 km-es hatótávolságú és egyidejüleg képes több mint 64 db céltárgyat azonosítani és követni. A radarrendszer képes menetben is megbízhatóan üzemelni, célfrissítése másodpercenkénti, a gépágyúk girostabilizátorokkal vannak ellátva. Ezzel a jármű menetben is nagy pontossággal tud tűzmegnyitást kezdeményezni.[3] A rendszer részét képezi még egy lézer távolságmérő, egy-egy TV és FLIR[4] kamera, amelyek lehetővé teszik a jármű bármely napszakbani és bármilyen időjárási körülmények közötti megbízható üzemeltetését. Képes továbbá elektronikai ellentevékenység (ECM) alkalmazására és ez ellen nagyfokú védelemmel van ellátva (ECCM).[5] A fegyverrendszer reakcióideje képzett személyzettel 10 másodpercnél is kevesebb lehet.
A rendszer tűzkörzete földközeltől 4000 méter magasságig terjed, képes elfogni az 500 m/s-nál is gyorsabban repülő eszközöket is (akár bizonyos típusú tüzérségi lövedékeket, robotrepülőgépeket és ballisztikus rakétákat is). A légi célokon kívül leküzdhetőek vele mind szárazföldi, mint haditengerészeti könnyűpáncélzatú harceszközök 2500 méteres távolságig."